(044) 223 12 44
Зворотній зв’язок

Кошик

   

0 товарів -
0,00 ₴
Всього:
0,00 ₴

1. Як споживати мед?

300x187Вживати мед потрібно не після того, як трапляється хвороба, а регулярно, з профілактичною метою. Прийнятним буде вживання меду навіть у маленьких дозах. Органічні кислоти, які входять до складу меду, нормалізують рефлекторні реакції слино- і жовчовиділення, тому не ковтайте мед одразу. Порцію меду розсмоктуйте у роті маленькими дозами, немов цукерку–льодяник. Намагайтеся, щоб він максимально засвоївся слизовою рота та гортані. Після цього, але не раніше ніж через 15—20 хвилин, потрібно випити міцного чаю, краще квіткового, наприклад, ромашкового. Не вірите? Перевірте!

Мед можна вживати і у вигляді розчинів у теплій або холодній воді з соками, чаєм, молоком. Дітям мед систематично додавати у молоко, кашу і т. д. у невеликих дозах.

При лікуванні фармпрепаратами рекомендується вживати мед, оскільки це сприяє засвоєнню ліків і знижує побічні впливи від хіміотерапії .

Якщо Ви будете розпочинати день зі склянки медової води (одна чайна ложка на склянку теплої, кип'яченої води), запрограмованої Вами на удачу, і так саме закінчите день перед відходом до сну, Ви відчуєте, як Ваше життя зміниться на краще, і Ви стане краще почуватися.

 

2. Яка рекомендована норма споживання меду?

У спеціальній літературі зустрічаються різні рекомендації по прийому меду з профілактичними цілями для здорових людей. В усередненому вигляді цей показник становить 120 г ± 30 г на добу. Прийом збільшених доз меду повинен здійснюватися за рекомендаціями лікаря та під його наглядом з відповідною корекцією вуглеводного раціону.

 

63463. Чи можна давати мед дітям?

У багатьох країнах, наприклад в Індії, мед традиційно дають навіть немовлятам. Мед не має спеціальних протипоказань для вживання його дітьми. Однак, враховуючи що має іноді місце індивідуальну непереносимість, деякі автори рекомендують утримуватися від застосування меду в харчуванні дітей до досягнення 1 року. У кожному конкретному випадку лікар, який спостерігає дитину, виходячи з особливостей індивідуума, підкаже, коли, в яких дозах і який мед можна включати в раціон. Дітям старшого віку рекомендують прийом меду з теплим молоком (одна столова ложка на склянку молока) і додавання меду в сир, кашу та іншу їжу.

 

4. В якій тарі можна зберігати мед?

Кращою тарою для зберігання меду є скляні банки, емальований посуд і пластмасовий посуд для харчових продуктів з щільно закриваються кришками.

Добре зберігається мед в алюмінієвих (молочних) флягах, ємності з нержавіючої сталі з гумовими кільцями ущільнювачів.

Для тривалого зберігання меду у великих кількостях часто використовують липові та букові бочки. Зберігають мед при температурі не вище 20 ° С. Термін зберігання - 2 роки.

 

5. Від чого залежить кристалізація (цукріння) меду?

Відкачаний мед кристалізується за 2-3 місяці. Окремі види меду (наприклад, з білої акації) довго зберігаються в рідкому вигляді. Мед в сотах, запечатаний восковими кришечками, тривалий час перебуває в рідкому вигляді. Однак він з часом також кристалізуватися (наприклад, соняшниковий або мед з люцерни).

Кристалізація меду залежить від наявності в ньому дрібних зародкових кристалів, які бджоли приносять у вулик. Ці кристали утворюються при підсиханні нектару в квітках в посушливі роки. Тому в такі роки мед кристалізується частіше, ніж у роки з нормальною вологістю.

Кристалізація меду залежить також від його хімічного складу. Мед, що містить підвищену кількість глюкози кристалізується швидше.

Замовлення зворотнього дзвінка

Тел.: (044)223 12 44